برگزاری اولین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران خوزستان درسال ۹۳

اولین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان در سال ۹۳ درروزجاری مورخ ۹۳/۵/۲۰ راس ساعت ۱۰ صبح در محل سالن جلسات معاونت امورعمرانی به ریاست جناب آقای مهندس سیاحی معاون محترم امورعمرانی ، مدیرکل مدیریت بحران استان و سایر دستگاههای عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران استان و بمنظور بررسی مانورهای دستگاهها جهت اجرا درسال ۹۳ و فعالیت های کارگروههای تخصصی ۱۴ گانه مدیریت بحران استان برگزارگردید.
دراین جلسه پس از تلاوت آیاتی چند از کلام ا.. مجید ، آقای مهندس بالدی مدیرکل مدیریت بحران استان ضمن خوشامدگویی به حاضرین در جلسه به تشریح دستورکارجلسه ، اهمیت حفظ آمادگی دستگاهها جهت مقابله با بحران های طبیعی ، وضعیت حوادث استان خوزستان و تشریح نقاط قوت و ضعف برنامه مانورهای ارائه شده دستگاهها پرداخت و خواسته های مدیریت بحران در خصوص برگزاری مانورها و اقدامات موثر کارگروههای ۱۴ گانه تخصصی مدیریت بحران را برشمرد.
درادامه هریک از حاضرین دستگاههای عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در این خصوص ارائه نمودند و درپایان آقای مهندس سیاحی ضمن مهم دانستن موضوعات جلسه با توجه به اهمیت موضوعات مرتبط با مدیریت بحران افزود: تاکنون اقدامات خوبی در زمینه مدیریت بحران در استان انجام شده ،اما با توجه به وجود ۲۲ بلای طبیعی در استان لازم است برنامه های جامع تری برای مقابله با بحران های احتمالی تدوین شود.
وی با اشاره به اینکه مدیریت در زمان بروز بحران و حادثه از هر مسئله ای مهم تر است گفت: از نظر امکانات و اعتبارات مشکلی در استان وجود ندارد اما با این وجود در زمان حوادث متاسفانه تلفات بسیار زیاد و نگران کننده است و مسوولان باید از امکانات موجود به بهترین شکل استفاده کنند.
معاون امور عمرانی ا ستانداری خوزستان بیان کرد: مسوولان بحران استان خوزستان باید هر لحضه آمادگی مقابله با بحران های احتمالی را داشته باشند تا در صورت بروز حادثه ای کمترین صدمات به مردم وارد شود.
سیاحی گفت:علم مدیریت بحران ، علمی قدرتمند است و در کشور ما نیز با توجه به حساسیت های موجود با تشکیل معاونت بحران در وازت کشور تاکنون برنامه های عملیاتی و راهکارهای مناسبی برای مقابله با بحران ها تدوین شده است.
وی اظهار کرد: در بعد فراوانی باید بلایای طبیعی در استان شناسایی و اولویت بندی شود تا تا بتوان در زمان وقوع حوادث و بلایا برنامه ریزی و مدیریت مناسبی داشته باشیم .
این مقام مسوول افزود: در حال حاضر در زمان وقوع هر زمین لرزه در استان باید مجوز حضور بالگرد در منطقه زلزله زده از تهران صادر شود و این مسیله مشکلات بسیاری را برای استان به وجود آورده است.
سیاحی بیان کرد: مدیریت بحران کار یک مجموعه و دستگاه نیست و باید تمامی دستگاه های اجرایی استان نسبت به اجرای برنامه های مدیریت بحران استان همکاری های لازم را انجام دهند.
وی ادامه داد: پیشگیری قبل از بحران یکی از مسایل مهم در بخش مدیریت بحران است که می تواند در زمان بحران از بروز حوادث بیشتر جلوگیری کند.
معاون امور عمرانی استانداری خوزستان با اشاره به مانور های انجام شده در استان خوزستان گفت: در سال گذشته و ابتدای امسال چندین مانور پیشگیری در استان برگزار شده که موفقیت آمیز بوده اند ،اما مشکل اصلی در استان این است که تمامی عملیات های اجرایی در این مانورها تنها بعد از حداقل ده روز به فراموشی سپرده می شود.وی با ضروری دانستن حضور مدیران مرتبط در جلسات شورای هماهنگی مدیریت بحران استان خواستار برگزاری مرتب و منظم جلسات مربوطه هر ۲ ماه یک بار گردید و اقداماتی جهت اجرا توسط دستگاهها در این خصوص اعلام نمود.
جلسه در ساعت ۱۲/۳۰ با صلوات حضار به پایان رسید.

1874
اخبار مرتبط