مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان؛ *سازمان آب و برق مکلف به تخلیه زهکش WMD است/ضرورت نظارت فرمانداران بر الگوی کشت

مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان با تاکید بر جلوگیری از آبگرفتگی ناشی از زهاب کشت تابستانه در روستاهای بخش سه و چهار دشت‌آزادگان و هویزه گفت: سازمان آب و برق استان مکلف به تخلیه زهکش WMD است.

امید بن‌عباس روز سه‌شنبه در نشست بررسی وضعیت زهکشWMD در اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان اظهار داشت: در راستای پیشگیری از آبگرفتگی برخی روستاهای دشت آزادگان و هویزه تصمیم گرفته شد در وهله نخست میزان کشت صورت گرفته در منطقه بررسی شود لذا جهاد کشاورزی گزارشی از کشت انجام شده را به ما ارایه دهد و اعلام کنند کشت صورت گرفته به چه میزان و برای چه محصولاتی بوده است و آیا منطبق با الگوی کشت مصوب شده در شورای کشاورزی استان است یا خیر.

وی کشت بیشتر از میزان تصویب شده را زیرپاگذاشتن مصوبه شورای کشاورزی خواند و گفت: فرمانداران مکلفند میزان کشتی که به دستور استاندار به تصویب رسیده را در منطقه پیاده سازی کنند و بر آن نظارت داشته‌باشند.

وی در ادامه با اشاره به تکمیل نشدن کانال زهکشWMD بیان کرد: این کانال در حال حاضر تکمیل نشده است و بلاتکلیفی این پروژه به هر دلیلی موجب ایجاد مشکل برای مردم منطقه شده برای همین سازمان آب و برق باید گزارش فنی کاملی از وضعیت کانال و موانع و مشکلاتی که بر سر راه تکمیل آن وجود دارد به ما ارایه دهد.

بن‌عباس بیان کرد: نکته دیگر این که سازمان آب و برق استان مکلف به تخلیه کانال است بدین منظور ضرورت دارد کمیته‌ای با حضور نمایندگانی از سامان آب و برق استان، اداره کل حفاظت محیط زیست استان، معاونان فرمانداری‌های دشت‌آزادگان و هویزه تشکیل شود و به منظور برون رفت از مشکل فعلی، نقاط بازگشایی کانال WMD به رودخانه برای تخلیه زهاب در یک بازه زمانی معین، مشخص شود.

123