تعطیلی برخی شهرهای خوزستان به علت افزایش دما و رطوبت

افزایش دما ادارات و بانک‌های ۲۲ شهر خوزستان را تعطیل کرد

مدیر کل مدیریت بحران خوزستان گفت: به دستور استاندار خوزستان به علت افزایش دما و رطوبت ادارات و بانک‌های۲۲ شهرستان در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه هفته آینده تعطیل شدند.

امید بن‌عباس روز جمعه با اشاره به تشکیل ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران خوزستان به ریاست استاندار اظهار داشت: بنا بر گزارش هواشناسی خوزستان مبنی بر وقوع دماهای بالای ۵۰ درجه سانتیگراد و شدت رطوبت و شرجی هوا در برخی نقاط استان به دستور استاندار ادارات و بانکهای تمامی شهرها به جز اندیکا، مسجدسلیمان، لالی، ایذه و باغملک در روزهای یکشنیه، دوشنبه و سه‌شنبه (۲۹، ۳۰ و ۳۱ تیرماه) تعطیل شدند.

وی افزود: بر همین اساس در روز شنبه ۲۸ تیر و چهارشنبه یکم مرداد ماه سال جای نیز کاهش ساعت اداری در نظر گرفته شده و زمان پایان کار ادارات و بانک‌‌ها ۱۲ اعلام شده است.

مدیر کل مدیریت بحران استان ادامه داد: این تعطیلی با هدف مدیریت مصرف انرژی و بهینه برق، جلوگیری از قطعی برق، حفظ سلامت مردم است .

  1. وی تصریح کرد: مراکز امدادی و بیمارستان‌ها، درمانی، عملیاتی و خدمات‌رسان بخش عمومی‌ و بیمارستان‌ها بخش‌های دارای نوبت کاری از این امر مستثنا هستند.
3199