1396/10/27
اخبار مدیریت بحران استان
تاریخ: 1393/11/21 نظرات: 0 نظر نمایش: 934 مرتبه تعداد امتیاز: 5   (Article Rating)
برگزاری جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان به ریاست استاندارخوزستان

 جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان به ریاست استاندار محترم خوزستان و بمنظور بررسی اقدامات و تمهیدات دستگاهها درمقابله با گردوغبار برگزارگردید.

دراین جلسه که درساعت 19 روزسه شنبه مورخ 93/11/21 و درسالن اجتماعات دفتراستانداربرگزارگردید دکترمقتدایی درابتدا ضمن تاکید برهمت مسئولین محترم دولت در حل مشکلات آلودگی هوای استان و نیز تماسهای مکرر آنها در روزهای اخیر جهت حل مشکلات مردم خوزستان خواستار گزارش اقدامات و تمهیدات  دستگاههای ذیربط استان درخصوص گردوخاک  روزهای اخیر استان گردید . در ادامه هریک از دستگاهها شامل دانشگاه علوم پزشکی ، هلال احمر ، صداوسیما ، محیط زیست ، جهادکشاورزی ،  اورژانس 115 ، هواشناسی ، مشاورین استاندار ، مسئولین دانشگاهی ، خبرنگاران و برخی فرمانداران به تشریح اقدامات انجام شده و امکانات مورد نیاز خود پرداختند . 

درپایان دکتر مقتدایی ضمن تشریح اقدامات خاص صورت گرفته در طی روزهای اخیر و اهتمام مسئولین دولتی و استانی جهت حل مشکل آلودگی هوای استان و برگزاری چندین جلسه دراین خصوص  از تصویب بسیاری از درخواستهای استان در جهت مقابله با ریزگردها در هیات دولت تاکید و خواستار تشکیل فوری 3 کمیته شامل آموزش ، اطلاع رسانی و پیگیری خدمات و تجهیزات و امکانات جهت پیگیری و حل مشکلات مردم شریف خوزستان در مقابله با گردوغبارشد.

مقتدایی بیان کرد: همچنین عصر امروز از طریق ویدئو کنفرانس ارتباطی با هیات دولت برقرار شد و مسوولان در جریان تمامی مشکلات قرار گرفتند و دولت مصمم به حل مشکل گرد و خاک در خوزستان است .

وی افزود: گرد وغبار و ریزگردها پدیده ای است که با توجه به خشکسالی های اخیر در استان خوزستان شدت آن بیشتر شده و باید برای آن راهکارهایی عملی ارایه کرد.

وی با اشاره به برگزاری جلسه هیات دولت در خصوص مساله گردو غبارها گفت: در این جلسه که چهارشنبه هفته گذشته برگزار شد ، مسوولان استانی حاضر در این نشست تمامی مشکلاتی را که به واسطه این پدیده در استان خوزستان به وجود آمده به اطلاع اعضای هیات دولت رساندند.

استاندار خوزستان بیان کرد: تصمیماتی که در استان برای حل مشکل ریزگردها اخذ می شود باید فوری و به صورت هماهنک شده بین دستگاه ها اجرا شود.

مقتدایی با تاکید بر امر اطلاع رسانی به موقع بر مردم در زمان شروع گرد وغبارها گفت: بیشترین سردرگمی مردم زمانی است که گرد وغبارها ایجاد می شود که در این زمینه دستگاه های متولی باید به گونه ای عمل کنند که پیش از شروع گرد و غبارها نسبت به بروز این پدیده اطلاع رسانی های لازم انجام شود.

وی خواستار تجهیز مراکز درمانی استان شد و گفت: در زمان بروز پدیده گردو غبار افرادی که دچار عارضه های تنفسی می شوند به نزدیکترین مراکز درمانی مراجعه می کنند به همین دلیل این مراکز باید همواره مجهز باشند.

مقتدایی با بیان اینکه به دلیل کاهش بارندگی ذخیره سدهای استان به شدت کاهش یافته است  افزود مردم استان خوزستان از مسوولان توقع دارند که مشکل گردو غبار را در استان حل کنند و مدیران استانی نیز تلاش خواهند کرد تا اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهند.

جلسه در ساعت 21 با صلوات حاضرین به پایان رسید.

کد: 12181
نویسنده خبر: اپراتور سایت
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

تصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.

آخرین اخبار مدیریت بحران کشور
مدیرکل مدیریت بحران استان

کیامرث حاجی زاده

مدیرکل مدیریت بحران استان

پیوندهای مفید